אודות

שמי אוסי הורביץ אמא יחידנית ויש לי שתי בנות, בת 8 ובת 5.5 – סך הכל אני אמא 13.5 שנים!

כבר בלימודי התואר הראשון שלי בחינוך, עלו לי המון שאלות על חינוך ילדים, דוגמה אישית והכרת הטוב והיש בכל ילד והורה.

גם לפני שהייתי אמא, העסיקה אותי המחשבה מה הכי נכון לעשות כדי לגדל ילדים שמחים ובריאים.

בשנותי כמורה עשיתי כמיטב יכולתי להביא את הילדים בעיקר להאמין בעצמם וביכולת שלהם לעשות שינוי בעולם שלהם.

כדי לתת למישהו כלים להאמין בעצמו הייתי צריכה תחילה להאמין בהם, בילדים ולמרבה הפלא (ביחס למה שהורגלתי לפני כן) זה לא היה לי קשה.

ראיתי את היהלומים מתחת לשכבות של חוסר האמונה שכבר נטבעה בהם למרות היותם בסך הכל בסוף שנות היסודי שלהם.

סירבתי לשמוע ולראות תיוגים של המערכת על הילדים והקפדתי להאיר את הפנס ממש ממש קרוב לילד כדי שיוכל לראות גם הוא את מה שאני כבר ראיתי בו.

ולימים כשהפכתי לאמא, נושא הבריאות וחיבור גוף לנפש כבר היה מאוד בוער בתוכי.

כך הגעתי לרפואת הילדים ההוליסטית שפיתחה ד"ר טל קבסה. עם בטן הריונית ואחר כך תינוקת על הידים, למדתי את החיבורים החשובים של כל מה שסובב אותנו ואת ילדינו ומשפיע על הבריאות שלנו/שלהם.

ההבנה שיש קשר בין מוטוריקה, הריון, לידה, תזונה, מחלות, חיסונים, חינוך ועוד ועוד על התפתחות הילד והשפעה על החולי/בריאות שלו בהמשך הדרך, עשתה לי חיבור בדיוק למקום אותו חיפשתי.

בלימודי הדרכת הורים בשיטת בשביל ההורות שפיתחה ליאת רוקח זימרוני, נסגר מעגל החיבור לגוף ונפש במובן ההורי.

ההשפעה שלנו ההורים על התפתחות הילד והיכולת שלנו לעשות הבדל כה גדול בכוח האמונה בהורות שלנו, ובילדים שלנו שהם בדיוק מי שהם וטובים כך.

היום, אני מלווה הורים שבוחרים לעשות הבדל במשפחה שלהם ומדריכה אותם בגישת בשביל ההורות המתמחה בפסיכולוגיה חיובית.

כמו כן, אני מלווה הורים שמבקשים לבחון מדוע לילדיהם יש בעיות חולי חוזרות ונשנות, מאבחנת, מדריכה ומייעצת על דרך טיפול בהתאם לנדרש.

בנוסף לכל אלו, לאחר הלידה הראשונה שלי חוויתי קושי אחרי לידה. טיפלתי בעצמי בעזרה חיצונית וגם פנימית. מאז אני מדברת על הנושא בכל מקום שמזמינים אותי. אני שוברת את "קשר השתיקה" של נשים החוות קושי רגשי אחרי הלידה. מנסה ליצור שינוי חברתי ומערכתי בהרצאות שאני מעבירה בנושא.

אני מרגישה שליחות גדולה לתת להורים כלים בעזרתם הם יכולים להמשיך לבד בדרך ההורות שלהם ולגדל ילדים בריאים, שמחים ומאושרים.